Gorąco zapraszamy

Pięć sześć siedem osiem

Laogumnerd Pheng, balustrady balkonowe metalowe

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 2005/2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w narciarstwie dowolnym
narciarstwo dowolne
2004/2005 - 2005/20062006/2007
Mężczyźni
Generalna Czechy Tomáš Kraus
Skoki akrobatyczne Białoruś Dzmitryj Daszczynski
Jazda po muldach Australia Dale Begg-Smith
Skicross Czechy Tomáš Kraus
Halfpipe Finlandia Kalle Leinonen
Kobiety
Generalna Francja Ophélie David
Skoki akrobatyczne Szwajcaria Evelyne Leu
Jazda po muldach Kanada Jennifer Heil
Skicross Francja Ophélie David
Halfpipe Francja Anaïs Caradeux

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 2005/2006 rozpoczął się 3 września 2005 w australijskim Mount Buller, a zakończył 19 marca 2006 we kanadyjskim Apex. Była to 27 edycja Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym. Puchar Świata rozegrany został w 13 krajach i 17 miastach na 4 kontynentach. Najwięcej zawodów odbyło się w USA - po 6 dla kobiet i mężczyzn.

Obrońcą Pucharu Świata wśród mężczyzn był Amerykanin Jeremy Bloom, a wśród kobiet Chinka Li Nina. W tym sezonie triumfowali: Czech Tomáš Kraus wśród mężczyzn oraz Francuzka Ophélie David wśród kobiet.

Konkurencje

Mężczyźni

Kalendarz i wyniki

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 3 września 2005 Australia Mount Buller AE Stany Zjednoczone Jeret Peterson Kanada Kyle Nissen Stany Zjednoczone Joe Pack
2. 4 września 2005 Australia Mount Buller AE Stany Zjednoczone Ryan St. Onge Stany Zjednoczone Eric Bergoust Białoruś Alaksiej Hryszyn
3. 14 grudnia 2005 Francja Tignes MO Finlandia Tapio Luusua Japonia Yūgo Tsukita Finlandia Sami Mustonen
4. 16 grudnia 2005 Chińska Republika Ludowa Changchun AE Kanada Warren Shouldice Białoruś Dzmitryj Daszczynski Kanada Kyle Nissen
5. 18 grudnia 2005 Chińska Republika Ludowa Changchun AE Białoruś Dzmitryj Daszczynski Kanada Kyle Nissen Kanada Steve Omischl
6. 18 grudnia 2005 Niemcy Oberstdorf MO Australia Dale Begg-Smith Stany Zjednoczone Travis Mayer Australia Michael Robertson
7. 7 stycznia 2006 Kanada Mont Gabriel MO Kanada Alexandre Bilodeau Stany Zjednoczone Jeremy Bloom Finlandia Janne Lahtela
8. 8 stycznia 2006 Kanada Mont Gabriel AE Kanada Kyle Nissen Kanada Jeff Bean Kanada Warren Shouldice
9. 13 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Deer Valley MO Stany Zjednoczone Toby Dawson Finlandia Janne Lahtela Australia Dale Begg-Smith
10. 13 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Deer Valley AE Stany Zjednoczone Ryan St. Onge Stany Zjednoczone Joe Pack Białoruś Dzmitryj Daszczynski
11. 14 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Deer Valley AE Białoruś Dzmitryj Daszczynski Kanada Warren Shouldice Kanada Kyle Nissen
12. 14 stycznia 2006 Francja Les Contamines SX Czechy Tomáš Kraus Włochy Massimiliano Iezza Francja Enak Gavaggio
13. 15 stycznia 2006 Francja Les Contamines HP Finlandia Kalle Leinonen Kanada Micheal Riddle Francja Alexandre Laube
14. 20 stycznia 2006 Austria Kreischberg SX Czechy Tomáš Kraus Szwajcaria Michael Schmid Austria Markus Wittner
15. 20 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Australia Dale Begg-Smith Kanada Alexandre Bilodeau Stany Zjednoczone Toby Dawson
16. 21 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Lake Placid AE Kanada Ryan Blais Kanada Jeff Bean Stany Zjednoczone Jeret Peterson
17. 22 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Australia Dale Begg-Smith Finlandia Sami Mustonen Finlandia Tapio Luusua
18. 28 stycznia 2006 Włochy Madonna di Campiglio MO Australia Dale Begg-Smith Finlandia Sami Mustonen Finlandia Janne Lahtela
19. 3 lutego 2006 Czechy Pec pod Sněžkou SX Francja Enak Gavaggio Włochy Karl Heinz Molling Austria Markus Wittner
20. 4 lutego 2006 Czechy Špindlerův Mlýn MO Kanada Alexandre Bilodeau Australia Dale Begg-Smith Stany Zjednoczone Nathan Roberts
21. 5 lutego 2006 Czechy Špindlerův Mlýn AE Białoruś Dzmitryj Daszczynski Chińska Republika Ludowa Han Xiaopeng Białoruś Dzmitryj Rak
20. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006Włochy Turyn
22. 1 marca 2006 Korea Południowa Jisan MO Australia Dale Begg-Smith Francja Guilbaut Colas Stany Zjednoczone David Digravio
23. 3 marca 2006 Szwajcaria Davos AE Kanada Steve Omischl Białoruś Alaksiej Hryszyn Czechy Aleš Valenta
24. 5 marca 2006 Japonia Inawashiro MO Finlandia Mikko Ronkainen Japonia Kai Ozaki Kanada Pierre-Alexandre Rousseau
25. 11 marca 2006 Hiszpania Sierra Nevada SX Czechy Tomáš Kraus Austria Roman Hofer Czechy Stanley Hayer
26. 12 marca 2006 Hiszpania Sierra Nevada[1] SX Austria Roman Hofer Czechy Tomáš Kraus Czechy Stanley Hayer
27. 17 marca 2006 Kanada Apex HP Finlandia Kalle Leinonen Norwegia Anders Murud Kanada Matthew Hayward
28. 18 marca 2006 Kanada Apex MO Australia Dale Begg-Smith Kanada Warren Tanner Francja Guilbaut Colas
29. 19 marca 2006 Kanada Apex AE Białoruś Dzmitryj Daszczynski Kanada Ryan Blais Czechy Aleš Valenta


Klasyfikacje

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Czechy Tomáš Kraus 86
2. Australia Dale Begg-Smith 75
3. Austria Roman Hofer 57
4. Białoruś Dzmitryj Daszczynski 53
5. Kanada Kyle Nissen 50
6. Kanada Alexandre Bilodeau 46
7. Francja Enak Gavaggio 44
7. Czechy Stanley Hayer 44
9. Kanada Warren Shouldice 41
10. Finlandia Kalle Leinonen 40
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Białoruś Dzmitryj Daszczynski 585
2. Kanada Kyle Nissen 549
3. Kanada Warren Shouldice 449
4. Kanada Ryan Blais 404
5. Stany Zjednoczone Ryan St. Onge 369
6. Stany Zjednoczone Jeret Peterson 307
7. Czechy Aleš Valenta 288
8. Chińska Republika Ludowa Han Xiaopeng 285
9. Kanada Jeff Bean 273
10. Białoruś Alaksiej Hryszyn 272
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Australia Dale Begg-Smith 821
2. Kanada Alexandre Bilodeau 506
3. Finlandia Sami Mustonen 399
4. Stany Zjednoczone Toby Dawson 294
5. Stany Zjednoczone Nathan Roberts 282
6. Stany Zjednoczone David Babic 270
7. Kanada Chris Wong 248
8. Kanada Marc-André Moreau 247
9. Kanada Warren Tanner 240
10. Francja Guilbaut Colas 234
SKICROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Czechy Tomáš Kraus 430
2. Austria Roman Hofer 286
3. Francja Enak Gavaggio 221
4. Czechy Stanley Hayer 219
5. Szwecja Jesper Brugge 195
6. Szwajcaria Michael Schmid 192
7. Austria Markus Wittner 189
8. Austria Isidor Grüner 156
9. Włochy Karl Heinz Molling 154
10. Szwecja Lars Lewén 140
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Finlandia Kalle Leinonen 200
2. Kanada Micheal Riddle 112
3. Francja Xavier Bertoni 90
4. Kanada Matthew Hayward 89
5. Norwegia Anders Murud 80
6. Japonia Yūta Ueno 70
7. Francja Kevin Rolland 62
8. Francja Alexandre Laube 60
9. Nowa Zelandia Lyndon Sheehan 45
9. Francja Pierre Guyot 45

Kobiety

Kalendarz i wyniki

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 3 września 2005 Australia Mount Buller AE Chińska Republika Ludowa Li Nina Chińska Republika Ludowa Xu Nannan Białoruś Ałła Cuper
2. 4 września 2005 Australia Mount Buller AE Chińska Republika Ludowa Li Nina Białoruś Ałła Cuper Chińska Republika Ludowa Cheng Shuang
3. 14 grudnia 2005 Francja Tignes MO Stany Zjednoczone Hannah Kearney Kanada Jennifer Heil Szwecja Sara Kjellin
4. 16 grudnia 2005 Chińska Republika Ludowa Changchun AE Chińska Republika Ludowa Wang Jiao Chińska Republika Ludowa Zhao Shanshan Szwajcaria Evelyne Leu
5. 18 grudnia 2005 Chińska Republika Ludowa Changchun AE Chińska Republika Ludowa Xu Nannan Chińska Republika Ludowa Zhang Xin Kanada Veronika Bauer
6. 18 grudnia 2005 Niemcy Oberstdorf MO Kanada Jennifer Heil Kanada Kristi Richards Czechy Nikola Sudová
7. 7 stycznia 2006 Kanada Mont Gabriel MO Norwegia Kari Traa Kanada Jennifer Heil Czechy Nikola Sudová
8. 8 stycznia 2006 Kanada Mont Gabriel AE Szwajcaria Evelyne Leu Szwajcaria Manuela Müller Ukraina Tetiana Kozaczenko
9. 13 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Deer Valley MO Stany Zjednoczone Michelle Roark Kanada Jennifer Heil Szwecja Sara Kjellin
10. 13 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Deer Valley AE Australia Lydia Ierodiaconou Szwajcaria Manuela Müller Chińska Republika Ludowa Li Nina
11. 14 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Deer Valley AE Chińska Republika Ludowa Guo Xinxin Kanada Veronika Bauer Białoruś Ałła Cuper
12. 14 stycznia 2006 Francja Les Contamines SX Austria Karin Huttary Francja Ophélie David Szwecja Magdalena Iljans
13. 15 stycznia 2006 Francja Les Contamines HP Francja Anaïs Caradeux Szwajcaria Mirjam Jäger Szwecja Marta Ahrenstedt
14. 20 stycznia 2006 Austria Kreischberg SX Szwecja Magdalena Iljans Francja Ophélie David Austria Karin Huttary
15. 20 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Stany Zjednoczone Michelle Roark Kanada Stéphanie St-Pierre Norwegia Kari Traa
16. 21 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Lake Placid AE Szwajcaria Evelyne Leu Kanada Amber Peterson Rosja Anna Zukal
17. 22 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Norwegia Kari Traa Kanada Jennifer Heil Stany Zjednoczone Jillian Vogtli
18. 28 stycznia 2006 Włochy Madonna di Campiglio MO Kanada Jennifer Heil Stany Zjednoczone Hannah Kearney Austria Margarita Marbler
19. 3 lutego 2006 Czechy Pec pod Sněžkou SX Francja Ophélie David Austria Karin Huttary Finlandia Josefiina Kilpinen
20. 4 lutego 2006 Czechy Špindlerův Mlýn MO Norwegia Kari Traa Francja Sandra Laoura Stany Zjednoczone Michelle Roark
21. 5 lutego 2006 Czechy Špindlerův Mlýn AE Chińska Republika Ludowa Li Nina Białoruś Ałła Cuper Szwajcaria Manuela Müller
20. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006Włochy Turyn
22. 1 marca 2006 Korea Południowa Jisan MO Kanada Jennifer Heil Norwegia Kari Traa Stany Zjednoczone Hannah Kearney
23. 3 marca 2006 Szwajcaria Davos AE Australia Jacqui Cooper Białoruś Ałła Cuper Szwajcaria Evelyne Leu
24. 5 marca 2006 Japonia Inawashiro MO Kanada Jennifer Heil Francja Sandra Laoura Japonia Aiko Uemura
25. 11 marca 2006 Hiszpania Sierra Nevada SX Francja Ophélie David Francja Méryll Boulangeat Austria Karin Huttary
26. 12 marca 2006 Hiszpania Sierra Nevada[1] SX Szwecja Magdalena Iljans Austria Karin Huttary Francja Ophélie David
27. 17 marca 2006 Kanada Apex HP Kanada Sarah Burke Stany Zjednoczone Jennifer Hudak Norwegia Ingrid Berntsen
28. 18 marca 2006 Kanada Apex MO Czechy Nikola Sudová Kanada Jennifer Heil Stany Zjednoczone Hannah Kearney
29. 19 marca 2006 Kanada Apex AE Białoruś Ałła Cuper Chińska Republika Ludowa Cheng Shuang Stany Zjednoczone Emily Cook

Klasyfikacje

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Ophélie David 84
2. Austria Karin Huttary 76
3. Kanada Jennifer Heil 75
4. Szwecja Magdalena Iljans 66
5. Norwegia Kari Traa 53
6. Szwajcaria Evelyne Leu 48
6. Stany Zjednoczone Michelle Roark 48
8. Białoruś Ałła Cuper 46
9. Czechy Nikola Sudová 45
10. Francja Méryll Boulangeat 43
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Evelyne Leu 524
2. Białoruś Ałła Cuper 507
3. Szwajcaria Manuela Müller 438
4. Chińska Republika Ludowa Li Nina 436
5. Stany Zjednoczone Emily Cook 349
6. Kanada Veronika Bauer 322
7. Chińska Republika Ludowa Guo Xinxin 297
8. Białoruś Asol Sliwiec 294
9. Chińska Republika Ludowa Xu Nannan 283
10. Kanada Amber Peterson 271
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Jennifer Heil 829
2. Norwegia Kari Traa 586
3. Stany Zjednoczone Michelle Roark 528
4. Czechy Nikola Sudová 499
5. Stany Zjednoczone Hannah Kearney 395
6. Kanada Stéphanie St-Pierre 389
7. Szwecja Sara Kjellin 381
8. Stany Zjednoczone Jillian Vogtli 326
9. Stany Zjednoczone Shannon Bahrke 305
10. Kanada Kristi Richards 284
SKICROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Ophélie David 420
2. Austria Karin Huttary 380
3. Szwecja Magdalena Iljans 329
4. Francja Méryll Boulangeat 217
5. Finlandia Josefiina Kilpinen 169
6. Francja Virginie Costerg 165
7. Szwajcaria Anne-Patricia Gugger 162
8. Niemcy Julia Manhard 161
9. Szwajcaria Seraina Murk 142
10. Czechy Tereza Kačirová 129
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Anaïs Caradeux 140
2. Szwajcaria Mirjam Jäger 106
3. Kanada Sarah Burke 100
4. Stany Zjednoczone Jennifer Hudak 80
5. Kanada Rosalind Groenewoud 68
6. Norwegia Ingrid Berntsen 60
6. Szwecja Marta Ahrenstedt 60
8. Belgia Katrien Aerts 50
8. Kanada Emily Higgins 50
10. Szwajcaria Audrey Faivre 45
10. Nowa Zelandia Cat Smiley 45

Przypisy

  1. a b Pierwotnie zawody te miały odbyć się w kanadyjskim Apex.
rodo samozatrudnienie, ortodoncja katowice, torby ekologiczne z nadrukiem